Höstprogrammet 2023

Nu finns LNFs program för hösten 2023 att läsa på nätet. Programmet innehåller bland annat info om föreläsningarna på Stadsbiblioteket, om föreningens olika utflykter, om arbetsgrupperna och om våra studiecirklar.

Vi har en ny verksamhet för barn, ”natursnokarna”. OBS: Epostadressen i programmet stämmer inte, korrekt adress för att anmäla sig är: natursnokarelund@gmail.com .

Det tryckta programmet kommer att skickas hem till alla medlemmar i slutet av augusti. Den som vill ha fler programskrifter att dela ut till intresserade vänner och bekanta är välkommen att höra av sig till någon i styrelsen.

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.